Güzel Tablo

Oysa biz bir tek ırk istiyorduk, adı 'insan' olan.

Gönderen Konu: Oysa biz bir tek ırk istiyorduk, adı 'insan' olan.  (Okunma sayısı 1787 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kardelen

• Yönetici
  • Puan 25
Oysa biz bir tek ırk istiyorduk, adı 'insan' olan.
« : 16 Kasım 2014, 17:53:10 »
"Hiçbirimiz kötü değiliz. Hiçbirimiz masum da değiliz.Her birimiz ne isek, oyuz. Kusursuz da değiliz, hatalı kod da değiliz. Hangimiz doğru, hangimiz yanlış, hangimiz günahkar, hangimiz namusluyuz? Sen mi karar vereceksin? Ben mi bileceğim. Sen ‘ne’ isen ben de ‘o’yum. Koskocaman profesör, karısının yüzünü dayaktan tanınmaz hale getiriyor. Tinerci Adem, enkazdan çocuk kurtarıyor. Din adamı zimmetine para geçiriyor, hayat kadını böbreğini bağışlıyor. Neye göre iyi, neye göre kötü.. Hepimiz önce insanız. Kusursuz değilim. Olamam da. Herbirimizin eksikleri, artıları, güzellikleri, çirkinlikleri, iyiliği, kötülüğü var. Bazılarımızın derisi siyah, bazılarımızın beyaz. Bazılarımız camide, bazılarımız kilisede, bazılarımız Sinagog’da dua ediyoruz. Neye inanıyorsak oradayız, neyi seçiyorsak yaşıyoruz.Ne doğduğum yeri seçebildim ne ailemi.Sen gibi geldim ben de ,ben gibi gideceksin sende …"
alıntı

Her hakkı saklıdır - Forumda yazılan mesajlarla ilgili sorumluluk yazarlarına aittir.
Güzel Tablo

İnternetteki en güzel tablo ve resimleri bulabileceğiniz kaynak - güzel yağlı boya tablo