Güzel Tablo

İnanılmaz Güçlü Ve Kuvvetli Bir Dua..(Yasin)

Gönderen Konu: İnanılmaz Güçlü Ve Kuvvetli Bir Dua..(Yasin)  (Okunma sayısı 25846 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kısmet

• Genel Moderatör
  • Puan 13
İnanılmaz Güçlü Ve Kuvvetli Bir Dua..(Yasin)
« : 12 Ağustos 2013, 18:52:24 »
Bismillahirrahmanirrahim
1. Yasın
2. Vel kur'anil hakiym
3. İnneke le minel murseliyn
4. Ala sıratım müstekıym
5. Tenziylel aziyzir rahıym
6. Li tünzira kavmem ma ünzira abaühüm fehüm ğafilun
7. Le kad hakkal kavlü ala ekserihim fehüm la yü'minun
8. İnna cealna fı a'nakıhim ağlalen fe hiye ilel ezkani fehüm mukmehun
9. Ve cealna mim beyni eydihim seddev ve min halfihim sedden fe ağşeynahüm fehüm la yübsırune (
6 kez okudum)....................
(7. okuyorum ve ayeti ekliyorum.)
Bismillahirrahmanirrahim
1. Yasın
2. Vel kur'anil hakiym
3. İnneke le minel murseliyn
4. Ala sıratım müstekıym
5. Tenziylel aziyzir rahıym
6. Li tünzira kavmem ma ünzira abaühüm fehüm ğafilun
7. Le kad hakkal kavlü ala ekserihim fehüm la yü'minun
8. İnna cealna fı a'nakıhim ağlalen fe hiye ilel ezkani fehüm mukmehun
9. Ve cealna mim beyni eydihim seddev ve min halfihim sedden fe ağşeynahüm fehüm la yübsırune allahümme ya men nevvirhü fi sirrihi ve sirrühü fiy halkıhi ahfini an a yünin nazıriyne ve kulübül hasidiyne velbağıyne kema hafızterruhe filcesedi ente ala külli şey in kadiyrün"

ve devam ediyorum
10. Ve sevaün aleyhim e enzertehüm em lem tünzirhüm la yü'minun
11. İnnema tünziru menittebeaz zikra ve haşiyer rahmane bil ğayb fe beşşirhü bi mağfirativ ve ecrin kerım
12. İnna nahnü nuhyil mevta ve nektübü ma kaddemu ve asarahüm ve külle şey'in ahsaynahü fı imamim mübiyn
13. Vadrib lehüm meselen ashabel karyeh iz caehel murselun
14. İz erselna ileyhimüsneyni fe kezzebuhüma fe azzezna bi salisin fe kalu inna ileyküm murselun
15. Kalu ma entüm illa beşerum mislüna ve ma enzeler rahmanü min şey'in in entüm illa tekzibun
16. Kalu rabbüna ya'lemü inna ileyküm le murselun
17. Ve ma aleyna illel belağul mübın
18. Kalu inna tetayyarna biküm leil lem tentehu le nercümenneküm ve le yemessenneküm minna azabün eliym
19. Kalu tairuküm meaküm ein zükkirtüm bel entüm kavmüm müsrifun
20. Ve cae min aksal medıneti racülüy yes'a kale ya kavmittebiul murseliyn
21. İttebiu mel la yes'elüküm ecrav vehüm mühtedun
22. Ve ma liye la a'büdüllezı fetaranı ve ileyhi türceun
23. E ettehızü min dunihı aliheten iy yüridnir rahmanü bi durril la tuğni annı şefaatühüm şey'ev ve la yünkızun
24. İnnı izel le fı dalalim mübın
25. İnnı amentü bi rabbiküm fesmeun
26. Kıyledhulil cenneh kale ya leyte kavmı ya'lemun
27. Bima ğafera lı rabbı ve cealenı minel mükramiyn

11 defa: allahümme ekrimni bi kazai havaici
6: defa ve ekrimni bi taatike

28. Ve ma enzelna ala kavmihı mim ba'dihı min cündim mines semai ve ma künna münziliyn
29. İn kanet illa sayhatev vahıdeten fe iza hüm hamidun
30. Ya hasraten alel ıbad ma yetiyhim mir rasulin illa kanu bihı yestehziun
31. Elem yerav kem ehlekna kablehüm minel kuruni ennehüm ileyhim la yarciun
32. Ve in küllül lemma cemiy'ul ledeyna muhdarun
33. Ve ayetül lehümül erdul meyteh ahyeynaha ve ahracna minha habben feminhü ye'külun
34. Ve cealna fiyha cennatim min nahıyliv ve a'nabiv ve feccerna fiyha minel uyun
35. Li ye'külu min semerihı ve ma amilethü eydiyhim efela yeşkürun
36. Sübhanellezı halekal ezvace külleha mimma tümbitül erdu ve min enfüsihim ve mimma la ya'lemun
37. Ve ayetül lehümül leyl neslehu minhün nehara fe iza hüm muslimun
38. Veş şemsü tecrı li müstekarril leha zalike takdiyrul aziyzil aliym

(14 defa ) " zalike takdiyrül aziyzil aliym "
(14 kere) allahümme inni es elüke min fadlikel vasi ınnafi en tuğnini an cemiy ı halkıke

39. Vel kamera kaddernahü menazile hatta ade kel urcunil kadiym
40. Leşşemsü yembeğıy leha en tüdrikel kamera velel leylü sabikun nehar ve küllün fı felekiy yesbehun
41. Ve ayetül lehüm enna hamelna zürriyyetehüm fil fülkil meşhun
42. Ve halakna lehüm mim mislihı ma yarkebun
43. Ve in neşe' nuğrıkküm fela sariyha lehüm velahüm yünkazun
44. İlla rahmetem minna ve metaan ila hıyn
45. Ve iza kıyle lehümütteku ma beyne eydıküm ve ma halfeküm lealleküm türhamun
46. Ve ma te'tiyhim min ayetim min ayati rabbihim illa kanu anha mu'ridıyn
47. Ve iza kıyle lehüm enfiku mimma razekakümüllahü kalelleziyne keferu lilleziyne amenu e nut'ımü mel lev yeşaüllahü at'amehu in entüm illa fı dalalim mübın
48. Ve yekulune meta hazel va'dü in küntüm sadikıyn
49. Ma yenzurune illa sayhatev vahıdeten te'huzühüm vehüm yehıssımun
50. Fela yestetıy'une tevsıyetev ve la ila ehlihim yarciun
51. Ve nüfiha fis suri fe iza hüm minel ecdasi ila rabbihim yensilun
52. Kalu ya veylena mem beasena mim merkadina haza ma veader rahmanü ve sadekal murselun
53. İn kanet illa sayhatev vahıdeten feiza hüm cemiy'ul ledeyna muhdarun
54. Fel yevme la tuzlemü nefsün şey'ev vela tüczevne illa ma küntüm ta'melun
55. İnne ashabel cennetil yevme fı şüğulin fakihun
56. Hüm ve ezvacühüm fı zılalın alel eraiki müttekiun
57. Lehüm fiyha fakihetüv ve lehüm ma yeddeun
58. Selamün kavlem mir rabbir rahıym

(19 defa ) " selamün kavlen min rabbirrahiym "
(19 kerede) allahümme sellimna min afatiddünya ve fitnetiha

59. Vemtazül yevme eyyühel mücrimun
60. Elem a'hed ileyküm ya benı ademe el la ta'büdüş şeytan innehu leküm adüvvüm mübiyn
61. Ve enı'büduni haza sıratum müstekıym
62. Ve lekad edalle minküm cibillen kesiyra efelem tekunu ta'kılun
63. Hazihı cehennemülletı küntüm tuadun
64. Islevhel yevme bima küntüm tekfürun
65. El yevme nahtimü ala efvahihim ve tükellimüna eydıhim ve teşhedü ercülühüm bima kanu yeksibun
66. Velev neşaü letamesna ala a'yünihim festebekus sırata fe enna yübsırun
67. Velev neşaü le mesahnahüm ala mekanetihim femestetau mudiyyev ve la yarciun
68. Ve men nüammirhü nünekkishü fil halk efela ya'kılun
69. Ve ma alemnahüş şı'ra ve ma yembeğıy leh in hüve illa zikruv ve kur'anüm mübiyn
70. Li yünzira men kane hayyave ve yehıkkal kavlü alel kafirın
71. E ve lem yerav enna halakna lehüm mimma amilet eydına en'amen fehüm leha malikun
72. Ve zellelnaha lehüm fe minha rakubühüm ve minha ye'külun
73. Ve lehüm fiyha menafiu ve meşarib efela yeşkürun
74. Vettehazu min dunillahi alihetel leallehüm yünsarun
75. La yestetıy'une nasrahüm vehüm lehüm cündüm muhdarun
76. Fela yahzünke kavlühüm inna na'lemü ma yüsirrune ve ma yu'linun
77. Evelem yeral insanü enna halaknahü min nutfetin fe iza hüve hasıymün mübın
78. Ve darabe lena meselev ve nesiye halkah kale mey yuhyil ızame ve hiye ramım
79. Kul yuhyıhellezı enşeeha evvele merrah ve hüve bi külli halkın alım
80. Ellezı ceale leküm mineş şeceril ahdari naran fe iza entüm minhü tukıdun
81. Eveleysellezı halekas semavati vel erda bi kadirin ala ey yahlüka mislehüm bela

(13 kere) eveleysellezi halekassemavati vel arda bikaadirin ala en yahluka mislehüm bela kaadirün ala en tef ale li hacetini söyle)
ve hüvel hallakul alım

82. İnnema emruhu iza erade şey'en ey yekule lehu kün fe yekun
83. Fe sübhanellezı bi yedihı melekutü külli şey'iv ve ileyhi türceun
Fatihayla amim okudum....
yukaruda maviyle yazığım yere bilen arkadaşımız nazı cevap veriese. sevinirm..

alıntı
« Son Düzenleme: 16 Ağustos 2013, 08:31:21 Gönderen: kısmet »

Çevrimdışı kısmet

• Genel Moderatör
  • Puan 13
Ynt: İnanılmaz Güçlü Ve Kuvvetli Bir Dua..
« Yanıtla #1 : 12 Ağustos 2013, 19:01:53 »
1) Bismi’llâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm

(1) Yâsiyn (2) velkur'ânilhakiym (3) inneke leminelmürseliyne (4) alâ siratin müstekiym (5) tenziylel aziyzirrahiym (6) litünzire kavmen mâ ünzire abâühüm fehüm gafilûn (7) lekad hakkalkavlü alâ ekserihim fehüm la yü'minun (8.) inna cealnâ fiy a'nakihim aglâlen fehiye ilel'ezkani fehüm mukmehun (9) ve cealna min beyni eydiyhim sedden ve min halfihim sedden feagseynahüm fehüm lâ yübsirun

2) Bismi’llâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm

(1) Yâsiyn (2) velkur'ânilhakiym (3) inneke leminelmürseliyne (4) alâ siratin müstekiym (5) tenziylel aziyzirrahiym (6) litünzire kavmen mâ ünzire abâühüm fehüm gafilûn (7) lekad hakkalkavlü alâ ekserihim fehüm la yü'minun (8.) inna cealnâ fiy a'nakihim aglâlen fehiye ilel'ezkani fehüm mukmehun (9) ve cealna min beyni eydiyhim sedden ve min halfihim sedden feagseynahüm fehüm lâ yübsirun

3) Bismi’llâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm

4) Bismi’llâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm

5) Bismi’llâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm

6) Bismi’llâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm

7) Bismi’llâhi’r-Rahmâni’r-Rahîm

allahümme ya men nevvirhü fi sirrihi ve sirrühü fiy halkıhi ahfini an a yünin nazıriyne ve kulübül hasidiyne velbağıyne kema hafızterruhe filcesedi ente ala külli şey in kadiyrün

(10) ve sevaün aleyhim eenzertehüm em lem tünzirhüm lâ yü'minun (11) innema tünzirü menittebe azzikre ve hasiyer rahmane bilgayb febessirhü bimagfiretin ve ecrin keriym (12) inna nahnü nuhyilmevta ve nektübü ma kaddemu ve asarehüm ve külle sey'in ahsaynahü fiy imamin mübiyn (13) vadrib lehüm meselen ashabel karyeh izcaehel mürselun (14) iz erselna ileyhimüsneyni fekezzebuhüma feazzezna bisalisin fekalû inna ileyküm mürselun (15) kalu mâ entüm illâ beserün mislüna ve mâ enzelerrahmanü min sey'in in entüm illâ tekzibun (16) kalu rabbüna yalemü inna ileyküm lemürselun (17) ve ma aleyna illelbelagul mübiyn (18) kalû inna tetayyerna biküm lein lem tentehu lenercümenneküm ve leyemessenneküm minna azabün eliym (19) kalu tairüküm meaküm ein zükkirtüm bel entüm kavmün müsrifun (20) ve cae min aksalmediyneti recülün yes'a, kale ya kavmit tebiul mürseliyne (21) ittebiu men lâ yes’elüküm ecren vehüm mühtedun (22) ve maliye la a'büdülleziy fetareni ve ileyhi türceun (23) eettehizü min dunihi aliheten in yüridnir rahmanü bidurrin lâ tugni anniy sefaatühüm sey'en ve lâ yünkizune (24) inniy izen lefiy dalâlin mübiyn (25) inniy amentü birabbiküm fesmeun (26) kiyledhulil cenneh, kale ya leyte kavmiy yalemune (27) bima gafere liy rabbiy ve cealeniy minel mükremiyn

1) allahümme ekrimni bi kazai havaici
2) allahümme ekrimni bi kazai havaici
3) allahümme ekrimni bi kazai havaici
4) allahümme ekrimni bi kazai havaici
5) allahümme ekrimni bi kazai havaici
6) allahümme ekrimni bi kazai havaici
7) allahümme ekrimni bi kazai havaici
8.) allahümme ekrimni bi kazai havaici
9) allahümme ekrimni bi kazai havaici
10) allahümme ekrimni bi kazai havaici
11) allahümme ekrimni bi kazai havaici
1) ve ekrimni bi taatike
2) ve ekrimni bi taatike
3) ve ekrimni bi taatike
4) ve ekrimni bi taatike
5) ve ekrimni bi taatike
6) ve ekrimni bi taatike

(28) ve ma enzelna alâ kavmihî min badihî min cündin minessemâi ve ma künna münziliyne (29) in kanet illâ sayhaten vahideten feiza hüm hamidun (30) ya hasreten alel ibad ma ye'tiyhim min resulin illâ kanu bihî yestehziun (31) elem yerev kem ehlekna kablehüm minelkuruni ennehüm ileyhim lâ yerciun (32) ve in küllün lemma cemiun ledeyna muhdarun (33) ve ayetün lehümül ardulmeyteh ahyeynaha ve ahrecna minha habben feminhü ye'külun (34) ve cealna fiyha cennatin min nehiylin ve a'nabin ve feccerna fiyha mineluyuni (35) liye'külu min semerihî ve ma amilethü eydiyhim efelâ yeskürune (36) sübhanelleziy halekal ezvace külleha mimma tünbitül ardu ve min enfüsihim ve mimma lâ yalemun(37) ve ayetün lehümülleyl neslehu minhünnehare feizahüm muzlimune (38) vessemsü tecriy limüstekarrin leha zalike takdiyrül aziyzil aliym

1) zalike takdiyrül aziyzil aliym
2) zalike takdiyrül aziyzil aliym
3) zalike takdiyrül aziyzil aliym
4) zalike takdiyrül aziyzil aliym
5) zalike takdiyrül aziyzil aliym
6) zalike takdiyrül aziyzil aliym
7) zalike takdiyrül aziyzil aliym
8.) zalike takdiyrül aziyzil aliym
9) zalike takdiyrül aziyzil aliym
10) zalike takdiyrül aziyzil aliym
11) zalike takdiyrül aziyzil aliym
12) zalike takdiyrül aziyzil aliym
13) zalike takdiyrül aziyzil aliym
14) zalike takdiyrül aziyzil aliym
1) allahümme inni es elüke min fadlikel vasi ınnafi en tuğnini an cemiy ı halkıke
2) allahümme inni es elüke min fadlikel vasi ınnafi en tuğnini an cemiy ı halkıke
3) allahümme inni es elüke min fadlikel vasi ınnafi en tuğnini an cemiy ı halkıke
4) allahümme inni es elüke min fadlikel vasi ınnafi en tuğnini an cemiy ı halkıke
5) allahümme inni es elüke min fadlikel vasi ınnafi en tuğnini an cemiy ı halkıke
6) allahümme inni es elüke min fadlikel vasi ınnafi en tuğnini an cemiy ı halkıke
7) allahümme inni es elüke min fadlikel vasi ınnafi en tuğnini an cemiy ı halkıke
8.) allahümme inni es elüke min fadlikel vasi ınnafi en tuğnini an cemiy ı halkıke
9) allahümme inni es elüke min fadlikel vasi ınnafi en tuğnini an cemiy ı halkıke
10) allahümme inni es elüke min fadlikel vasi ınnafi en tuğnini an cemiy ı halkıke
11) allahümme inni es elüke min fadlikel vasi ınnafi en tuğnini an cemiy ı halkıke
12) allahümme inni es elüke min fadlikel vasi ınnafi en tuğnini an cemiy ı halkıke
13) allahümme inni es elüke min fadlikel vasi ınnafi en tuğnini an cemiy ı halkıke
14) allahümme inni es elüke min fadlikel vasi ınnafi en tuğnini an cemiy ı halkıke

(39) velkamere kaddernahü menazile hatta a'dekel urcunil kadiym (40) lessemsü yenbegiy leha en tüdrikel kamere ve lelleylü sabikun nehar ve küllün fiy felekin yesbehun (41) ve ayetün lehüm enna hamelna zürriyyetehüm fiyl fülkil meshuni (42) ve halakna lehüm min mislihî ma yerkebun (43) ve in nese' nugrikhüm felâ sariyha lehüm ve lâ hüm yünkazune (44) illâ rahmeten minna ve metaan ilâ hiyn (45) ve iza kiyle lehümütteku ma beyne eydiyküm ve ma halfeküm lealleküm türhamune (46) ve ma te'tiyhim min ayetin min ayati rabbihim illâ kanu anha mu'ridiyn (47) ve iza kiyle lehüm enfiku mimma rezekakümullahü, kalelleziyne keferu, lilleziyne amenû enutimü men lev yesaullahü at'ameh, in entüm illâ fiy dalâlin mübiyn (48) ve yekûlûne meta hazalva'dü in küntüm sadikiyn (49) ma yenzurune illâ sayhaten vahideten te’huzühüm ve hüm yehissimun (50) felâ yestetiyune tavsiyeten ve la ilâ ehlihim yerciun (51) ve nüfiha fiyssuri feizâhüm minel'ecdasi ilâ rabbihim yensilun (52) kalu ya veylena men beasena min merkadina haza ma veader rahmanü ve sadekalmürselun (53) in kanet illâ sayhaten vahideten feizahüm cemiyun ledeyna muhdarun (54) felyevme lâ tuzlemü nefsün sey'en ve lâ tüczevne illâ ma küntüm ta'melun (55) inne ashabel cennetil yevme fiy sügulin fâkihun(56) hüm ve ezvacühüm fiy zilâlin alel'erâiki müttekiun (57) lehüm fiyha fâkihetün ve lehüm ma yeddeun (58) selâmün kavlen min rabbin rahiym

1) selâmün kavlen min rabbin rahiym
2) selâmün kavlen min rabbin rahiym
3) selâmün kavlen min rabbin rahiym
4) selâmün kavlen min rabbin rahiym
5) selâmün kavlen min rabbin rahiym
6) selâmün kavlen min rabbin rahiym
7) selâmün kavlen min rabbin rahiym
8.) selâmün kavlen min rabbin rahiym
9) selâmün kavlen min rabbin rahiym
10) selâmün kavlen min rabbin rahiym
11) selâmün kavlen min rabbin rahiym
12) selâmün kavlen min rabbin rahiym
13) selâmün kavlen min rabbin rahiym
14) selâmün kavlen min rabbin rahiym
15) selâmün kavlen min rabbin rahiym
16) selâmün kavlen min rabbin rahiym
17) selâmün kavlen min rabbin rahiym
18) selâmün kavlen min rabbin rahiym
19) selâmün kavlen min rabbin rahiym
1) allahümme sellimna min afatiddünya ve fitnetiha
2) allahümme sellimna min afatiddünya ve fitnetiha
3) allahümme sellimna min afatiddünya ve fitnetiha
4) allahümme sellimna min afatiddünya ve fitnetiha
5) allahümme sellimna min afatiddünya ve fitnetiha
6) allahümme sellimna min afatiddünya ve fitnetiha
7) allahümme sellimna min afatiddünya ve fitnetiha
8.) allahümme sellimna min afatiddünya ve fitnetiha
9) allahümme sellimna min afatiddünya ve fitnetiha
10) allahümme sellimna min afatiddünya ve fitnetiha
11) allahümme sellimna min afatiddünya ve fitnetiha
12) allahümme sellimna min afatiddünya ve fitnetiha
13) allahümme sellimna min afatiddünya ve fitnetiha
14) allahümme sellimna min afatiddünya ve fitnetiha
15) allahümme sellimna min afatiddünya ve fitnetiha
16) allahümme sellimna min afatiddünya ve fitnetiha
17) allahümme sellimna min afatiddünya ve fitnetiha
18) allahümme sellimna min afatiddünya ve fitnetiha
19) allahümme sellimna min afatiddünya ve fitnetiha

(59) vemtazul yevme eyyühel mücrimun (60) elem ahad ileyküm ya beniy ademe en lâ ta'büdüs seytan innehu leküm adüvvün mübiynün (61) ve enibüduniy, haza siratun müstekiym (62) ve lekad edalle minküm cibillen kesiyra efelem tekunu ta'kilun (63) hazihî cehennemülletiy küntüm tuadun (64) islevhel yevme bima küntüm tekfürûn (65) elyevme nahtimü ala efvahihim ve tükellimüna eydiyhim ve teshedü ercülühüm bimâ kânu yeksibûn (66) velev nesâu letamesna alâ ayünihim festebekussirata feenna yübsirun (67) velev nesaü lemesahnahüm alâ mekanetihim femestetau mudiyyen ve lâ yerciun (68) ve men nüammirhü nünekkishü fiylhalk, efelâ ya'kilun (69) ve ma allemnahüs si're ve ma yenbegiy leh, in hüve illâ zikrün ve kur'ânün mübiyn (70) liyünzire men kane hayyen ve yehik kalkavlü alelkafiriyne (71) evelem yerev enna halakna lehüm mimma amilet eydiyna enamen fehüm leha mâlikun (72) ve zellelnaha lehüm feminha rekubühüm ve minha ye'külun (73) ve lehüm fiyha men'afiu ve mesarib efelâ yeskürune (74) vettehazu min dunillâhi âliheten leallehüm yünsarun (75) lâ yestetiyune nasrehüm ve hüm lehüm cündün muhdarun (76) felâyahzünke kavlühüm, innâ na’lemü ma yüsirrune ve ma yulinun (77) evelem yerel'insanü enna halaknahü min nutfetin feiza hüve hasiymün mübiyn (78) ve darebe lena meselen ve nesiye halkah kale men yuhyiylizame ve hiye remiym (79) kul yuhyiyhelleziy enseeha evvele merreh ve hüve bikülli halkin aliymün (80) elleziy ceale leküm mines seceril'ahdari naren feiza entüm minhü tukidûn (81) eveleyselleziy halekassemavati vel'arda, bikâdirin alâ en yahlüka mislehüm, belâ
1) eveleysellezi halekassemavati vel arda bikaadirin ala en yahluka mislehüm bela kaadirün ala en tef ale li............ hacetini söyle
2) eveleysellezi halekassemavati vel arda bi kaadirin ala en yahluka mislehüm bela kaadirün ala en tef ale li............ hacetini söyle
3) eveleysellezi halekassemavati vel arda bi kaadirin ala en yahluka mislehüm bela kaadirün ala en tef ale li............ hacetini söyle
4) eveleysellezi halekassemavati vel arda bi kaadirin ala en yahluka mislehüm bela kaadirün ala en tef ale li............ hacetini söyle
5) eveleysellezi halekassemavati vel arda bi kaadirin ala en yahluka mislehüm bela kaadirün ala en tef ale li............ hacetini söyle
6) eveleysellezi halekassemavati vel arda bi kaadirin ala en yahluka mislehüm bela kaadirün ala en tef ale li............ hacetini söyle
7) eveleysellezi halekassemavati vel arda bi kaadirin ala en yahluka mislehüm bela kaadirün ala en tef ale li............ hacetini söyle
8.) eveleysellezi halekassemavati vel arda bi kaadirin ala en yahluka mislehüm bela kaadirün ala en tef ale li............ hacetini söyle
9) eveleysellezi halekassemavati vel arda bi kaadirin ala en yahluka mislehüm bela kaadirün ala en tef ale li............ hacetini söyle
10) eveleysellezi halekassemavati vel arda bi kaadirin ala en yahluka mislehüm bela kaadirün ala en tef ale li............ hacetini söyle
11) eveleysellezi halekassemavati vel arda bi kaadirin ala en yahluka mislehüm bela kaadirün ala en tef ale li............ hacetini söyle
12) eveleysellezi halekassemavati vel arda bi kaadirin ala en yahluka mislehüm bela kaadirün ala en tef ale li............ hacetini söyle
13) eveleysellezi halekassemavati vel arda bi kaadirin ala en yahluka mislehüm bela kaadirün ala en tef ale li............ hacetini söyle
ve hüvel hallâkul aliym
(82) innema emrühû iza erade sey’en, en yekule lehu kün, feyekun (83) fesübhanelleziy biyedihî melekûtü külli sey'in ve ileyhi türceûn.

« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2013, 19:04:45 Gönderen: kısmet »

Çevrimdışı kardelen

• Yönetici
  • Puan 25
Ynt: İnanılmaz Güçlü Ve Kuvvetli Bir Dua..
« Yanıtla #2 : 12 Ağustos 2013, 22:15:17 »
Allah razı olsun çok kıymetli dua..

Çevrimdışı mavi

• Genel Moderatör
  • Puan 25
Ynt: İnanılmaz Güçlü Ve Kuvvetli Bir Dua..(Yasin)
« Yanıtla #3 : 25 Temmuz 2014, 01:03:31 »
Tesekkurler
İşte geldim burdayım ben bu işte ustayım...

Çevrimdışı cekobtl

• Yeni Üye
  • *
  • Puan 0
« Yanıtla #4 : 18 Şubat 2015, 09:47:51 »
Latin harflerine çevirmişsiniz ama çok eksiklikler var. Okuyanlar için çok yanlış oluyor. Düzeltme yapılabilirse sevinirm. Vebal atına girmeyin.

Çevrimdışı kardelen

• Yönetici
  • Puan 25
« Yanıtla #5 : 18 Şubat 2015, 22:08:24 »
yardımcı olurmusunuz kısmet hanım nette almıştır herhalde.

Çevrimdışı kısmet

• Genel Moderatör
  • Puan 13
« Yanıtla #6 : 02 Mart 2015, 06:23:53 »
Latin harflerine çevirmişsiniz ama çok eksiklikler var. Okuyanlar için çok yanlış oluyor. Düzeltme yapılabilirse sevinirm. Vebal atına girmeyin.

kıymetli kardeşim en altına alıntı diye yazdım
alıntıdır
.dogrudur haklısınız ama arapca okuyan kişi bilir diye düşünüyorum

Çevrimdışı hokucu

• Yeni Üye
  • *
  • Puan 0
« Yanıtla #7 : 03 Aralık 2015, 23:15:46 »
Öncelikle paylaşım için teşekkür ederim..bu paylaşımın benzerine bende bir yerde görmüştüm. fakat dikkatimi bir detay çekti. bir yerde arkadaş "..... hacetini söyle" olarak yazmış.. fakat arkadaşlar şöyle bir durum var:

Siz "hacetini söyle" kısmını okurken surenin içindesiniz.yani başka bir deyişle türkçe okuyamazsınız. ya arapça okumalısınız yada o kısma gelince hacetinizi içinizden(kalbinizden) dileyeceksiniz.

sağlıklı bir yok değil ama yapılabilir. google translate de türkçeden arapça çeviri yaptırıp çevirdiğinizide sesli olarak dinleyerek dileğinizin arapça okunuşunu ve yazılışını öğrenebilirsiniz. sağlıklı değil dedim çünkü google translate tarzanca çeviri yaptığı için sıkıntı olabilir.yani demek isterimki:

Siz "aysel kızı ayşe ile evlenmek istiyorum." diye yazdınız. ama makine arapçaya bunu "aysel kızı ayşe ile evlenmek ben ister" gibi mantıksızca çevirebilir. o nedenle bunu son çare olarak görebilirsiniz.

ama nacizane fikrimi sorarsanız. öncelikle arapçayı lisan olarak bilen birisiniz bulursanız ona cümlenizi çevirtin(mesela dil kursundaki arapça hocalarından yardım alabilirsiniz.)

eğer çekinirim derseniz. o zaman niyetinizi kalben yaparsınız.

yok hem çekinir hem de illa ki ağzınızdan dilek çıkması sizi rahatlatacaksa o zaman google deneyin.

AMA DEDİĞİM GİBİ ARKADAŞLAR.. SURENİN İÇİNDE ASLA VE ASLA TÜRKÇE OLMAZ. DAHA DOĞRUSU ARAPÇA DIŞINDA HERHANGİ BİR DİL OLMAZ(BUNA FARSÇA,URDUCA,ACEMCE DE DAHİL)..KUR'AN DA DA BELİRTİLDİĞİ GİBİ KUR'AN DİLİ ARAPÇADIR.
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2015, 23:20:44 Gönderen: hokucu »

Çevrimdışı kardelen

• Yönetici
  • Puan 25
« Yanıtla #8 : 04 Aralık 2015, 19:33:22 »
Zaten hacetimizi kalben dilemiyormuyuz.
Benim bu konuda yorum yapacak kadar bilgim yok .ama ben niyetimi kalbimde tutuyorum.
ve Allaha sığınıp istiyorum...

yardımcı olduğunuz için teşk.

Her hakkı saklıdır - Forumda yazılan mesajlarla ilgili sorumluluk yazarlarına aittir.
Güzel Tablo

İnternetteki en güzel tablo ve resimleri bulabileceğiniz kaynak - güzel yağlı boya tablo