Güzel Tablo

Yeşil Kahve Nedir? Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir? Yeşil Kahve Zayıflatır mı?

Gönderen Konu: Yeşil Kahve Nedir? Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir? Yeşil Kahve Zayıflatır mı?  (Okunma sayısı 989 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kardelen

• Yönetici
  • Puan 25
Daha güzel görünmek, daha zayıf olmak, daha sağlıklı olmak, daha çabuk ve kolay kilo vermek ve bunlar gibi daha birçok şey istiyoruz. Biz bu kadar çok isteyince ne yapsınlar, bilim insanları da kolları sıvayıp işe koyuluyor haliyle. Madem bu kadar çok arzu ediliyor, biz de bunun bir yolunu bulalım madem diyorlar.
Biz kadınların sonu gelmeyen talepleri üzerine yapılan bu araştırmaların ürünlerinden birisi de yeşil kahve çekirdeği. Ben de bu yazımda, reklamlarda, haberlerde, dergilerde hatta hemen hemen her yerde sözü edilen bu bitki ile ilgili merak ettiğiniz “yeşil kahve nedir, yeşil kahvenin faydaları nelerdir, yeşil kahve zayıflatır mı ya da yeşil kahveyi nereden temin edebilirim” gibi sorularınızı yanıtlamak istedim.
Yeşil Kahve Nedir?

Yeşil kahve aslında bildiğimiz, yüzyıllardır tükettiğimiz kahvedir. Latincesi yani bilimsel adı Rubiaceae olan Kökboyasıgiller ailesinin Coffea cinsine ait bir türdür. Tek farkı kavrulmadan yani ham yani yeşilken tüketilmesidir. Bitki tüm faydalı yanlarını bu sayede korumaktadır. Kavrulma işleminden geçmemiş olması yararlı özelliklerini yitirmesini engeller. Yeşil kahveyi özel yapan içerdiği klorojenik asittir.
Yeşil Kahvenin Faydaları Nelerdir?

* İçerdiği klorojenik asit sayesinde metabolizmayı hızlandırarak, kalori harcanmasını arttırır.
* Yağ yakımını hızlandırarak, zayıflamaya yardımcı olur.
* Yüksek miktarda antioksidan madde içerir.
* Serbest radikallerin vücuda olan zararlı etkilerini engeller.
* Enerji vererek, halsizlik ve yorgunluk hissini ortadan kaldırır.
* Hipertansiyon ve şeker hastalıkları üzerinde iyileştirici etkiye sahiptir.
* Bağışıklık sistemini destekler.
* Beyni ve sinir sistemini uyarır.
Yeşil Kahve Zayıflatır mı? Nasıl Zayıflatır?

Evet zayıflatır. Tabii ki bir yandan pizzaları, çikolataları hüpletirken, üzerine bir fincan yeşil kahve içeyim şeklinde tüketilmezse.
Öncelikle yeşil kahve çekirdeğinin zayıflatma mekanizmasından söz etmek istiyorum. Yeşil kahve kavrulmadan tüketildiği için melanoidler adı verilen bir grup antioksidan maddenin yararlı etkilerini korumaktadır. Melanoidler metabolizmayı hızlandırma özelliği gösteren maddelerdir. Metabolizma hızlandıkça vücudun kalori yakma miktarı artar ve bu sayede kilo verme hızlanır. Bunun dışında alınan fazla kalorilerin depolanmasını engelleyerek de kilo vermeye yardımcı olur.
Yeşil kahve çekirdeği zayıflatmasına zayıflatır ama birçok zayıflatıcı üründe olduğu gibi bu bitki ile ilgili de yanlış değerlendirmeler olduğunu ve karşılığı olmayan beklentiler içine girildiği kanısındayım. Ki bu kanıya varana kadar birçok yazı okudum ve birçok kişiyle görüştüm.
Yeşil kahvenin zayıflatıcı etkisi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Yani belli bir zaman diliminde belli miktarda kilo kaybı vaat etmek kandırmacadan başka bir şey değildir. Çünkü yeşil kahvenin zayıflatma özelliği direk olarak metabolizmayla bağlantılıdır ve metabolizma hızı da kişiden kişiye değişmektedir. Bunun dışında da kişinin zayıflamasını etkileyen birçok dış faktör de bulunmaktadır. Kişinin beslenme şekli, yaptığı iş ve metabolizmayı etkileyen herhangi bir rahatsızlığının (tiroid gibi) bulunup bulunmadığı gibi faktörlerde kilo vermeyi etkileyecektir.
Yeşil Kahve Nereden Temin Edilir?

Yeşil kahve; yeşil kahve zayıflatıcı hapı ve yeşil kahve tozu şeklinde satılmakta. Bu ürünleri isterseniz internet üzerindeki satış mağazalarından, isterseniz bitkisel ürün ve gıda takviyesi satan marketlerden temin edebilirsiniz.
Eğer hazır ürün kullanmak istemiyorum diyorsanız yeşil kahve çekirdeğini aktarlardan alıp kendiniz de çektirebilirsiniz.
Yeşil Kahve Nasıl Hazırlanır ve Nasıl Tüketilir?

Bir cezveye bir fincan su ve bir tatlı kaşığı yeşil kahve koyularak türk kahvesi pişirir gibi pişirilir. Yeşil kahvenin günde iki kez öğünlerden yarım saat kadar önce tüketilmesi tavsiye edilmektedir.
Yeşil Kahvenin Zararları Nelerdir?

Yeşil kahve tamamen doğal bir üründür ve doğru kullanımda tespit edilmiş bir yan etkisi bulunmamaktadır. Yeşil kahvenin günde 2 fincandan fazla kullanılması tavsiye edilmemektedir. Bunun dışında yeşil kahve kullananların vücudunda su tutulma oranı artacağından, günde en az 2,5 litre su tüketmeleri tavsiye edilmektedir.
Piyasada birçok zayıflama ürünü bulunuyor ve birçok yerde bu ürünlerin yararlı etkilerinden oldukça fazla söz ediliyor. Tekrar tekrar söylemek istiyorum. Bu ürünlerin hiçbiri tek başına faydalı değildir. Kötü beslenme alışkanlıklarınızdan vazgeçmez, diyet ve spor yapmazsanız bu ürünlerin hiçbir faydası dokunmaz. Bunlar sadece yardımcı ürünlerdir. Lütfen bir elinizde çikolata bir elinizde yeşil kahve, televizyon karşısında mucize beklemeyi bırakın ve mutlaka aldığınız markalı ürünü iyice araştırmadan tüketmeyin.

alıntı.
ezberim genel paylaşım

Her hakkı saklıdır - Forumda yazılan mesajlarla ilgili sorumluluk yazarlarına aittir.
Güzel Tablo

İnternetteki en güzel tablo ve resimleri bulabileceğiniz kaynak - güzel yağlı boya tablo