Güzel Tablo

Bulaşık Makinesinde Pişen Ekonomik Yemekler

Gönderen Konu: Bulaşık Makinesinde Pişen Ekonomik Yemekler  (Okunma sayısı 1908 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kardelen

• Yönetici
  • Puan 25
Bulaşık Makinesinde Pişen Ekonomik Yemekler
« : 10 Eylül 2013, 11:37:44 »
İtalyan yemek yazarı Lisa Casali, yemek yapmanın ekonomik ve sıra dışı bir yöntemini buldu. Casali yemek kitabında bulaşık makinesinde pişirilmesi mümkün olan yemek tarifleri paylaşıyor.

İtalyan Lisa Casali, yemek pişirmenin çevreci, ekonomik ve lezzetli yöntemini keşfetti. Yemek yazarı Casali, 'Bulaşık Makinesinde Yemek Pişirmek' (Cucinare In Lavastovigle) adlı kitabında bulaşık makinesi kirlileri yıkarken aynı anda yemek pişirmenin mümkün olabileceğini yazdı.
Casali, bulaşık makinesinin tıpkı bir buharlı fırın gibi çalıştığını, bazı yemeklerin ‘ekonomik’ programda, bazılarının ise daha yüksek ısıda piştiğini söylüyor. Makinede pişirmenin yöntemi ise malzemeleri vakumlu bir torba ya da kavanozun içine yerleştirmek.

Casali’nin kitabında kuskus, dana eti, elmalı tart ve levrek tarifleri yer alıyor. Yazarın tariflerini deneyen yemek severler ise bulaşık makinesinde pişen somon balığının fırında pişine göre daha lezzetli olduğu görüşünde.
alıntı

Çevrimdışı mavi

• Genel Moderatör
  • Puan 25
Ynt: Bulaşık Makinesinde Pişen Ekonomik Yemekler
« Yanıtla #1 : 10 Eylül 2013, 17:33:37 »
Cok enteresan bir sistem :) Daha once dusunulmemis olmasi ilginc. Tek risk, deterjanli suyun kavanozun icine girme riski...
İşte geldim burdayım ben bu işte ustayım...

Çevrimdışı kardelen

• Yönetici
  • Puan 25
Ynt: Bulaşık Makinesinde Pişen Ekonomik Yemekler
« Yanıtla #2 : 10 Eylül 2013, 21:36:00 »
bana hiç mantıklı gelmedi...

Her hakkı saklıdır - Forumda yazılan mesajlarla ilgili sorumluluk yazarlarına aittir.
Güzel Tablo

İnternetteki en güzel tablo ve resimleri bulabileceğiniz kaynak - güzel yağlı boya tablo