Güzel Tablo

Sünger Gibi Yumuşacık Pandispanya (Püf noktalarıyla)

Gönderen Konu: Sünger Gibi Yumuşacık Pandispanya (Püf noktalarıyla)  (Okunma sayısı 856 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kardelen

• Yönetici
  • Puan 25
Sünger Gibi Yumuşacık Pandispanya (Püf noktalarıyla) Tarifi'nin Malzemeleri
170 gram un(1. 5 su bardağı+1 yemek kaşığı)
1 poşet kabartma tozu
4 yumurta (orta boy)
130 gram toz şeker(1 su bardağından iki parmak eksik)
1 poşet vanilin
Sünger Gibi Yumuşacık Pandispanya (Püf noktalarıyla) Tarifi'nin Yapılışı
Bu kolay tariften mükemmel ve yumuşacık pandispanya elde edeceksiniz. Ben mutfak tartımla yaptım ölçerek size de verdim ama bardaklar uyuşmayabilir o yüzden hamurumuz normal kek kıvamında olacak ayarını siz yapabilirsiniz. Öncelikle kelepçe kalıbımızı bolca margarinle sadece tabanını yağlıyoruz, daha rahat çıkması için, kelepçe kalıbın etrafını yağlarsak kekimiz istediğimiz gibi şişmez. Derin bir kaba yumurta ve şekerimizi koyarak mikserimizle yüksek devirde 10 dakika kadar köpük köpük olana kadar çırpıyoruz, bu şekilde kekimiz güzel kabaracaktır. Ayrı bir kaba un vanilin ve kabartma tozunu alalım ve çırptığımız kaba unu eleyerek koyalım. Demir kaşıkla karıştırmadan tahta kaşıkla çırpalım, demir kaşık şişmesine engel olur. Kalıbımıza kekimizi boşaltalım. 175 derecelik fırında ilk 20 dakika kesinlikle kapağını açmadan pişirelim, eğer açarsak kekimiz istediğimiz gibi şişmez. Kekimizin pişip pişmediğini kürdan yardımıyla yada biraz salladığında oynak gibiyse pişirmeye devam edin. Kekiniz pişince fırından çıkararak 10 dakika kadar soğumasını bekleyin kelepçe kalıbı açarak spatula yardımıyla yanlardan ayırın ve kekiniz margarinleme sayesinde tabanı çıkarmadan bile kalıp gibi çıkacaktır. 1 gün önceden yaparak bekletebilirsiniz. Gerçekten mükemmel bir pandispanya oluyor deneyenlere şimdiden afiyet olsun ☺👍👌

alıntı

Her hakkı saklıdır - Forumda yazılan mesajlarla ilgili sorumluluk yazarlarına aittir.
Güzel Tablo

İnternetteki en güzel tablo ve resimleri bulabileceğiniz kaynak - güzel yağlı boya tablo