Güzel Tablo

Çıtır Salata Kasesi

Gönderen Konu: Çıtır Salata Kasesi  (Okunma sayısı 886 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kardelen

• Yönetici
  • Puan 25
Çıtır Salata Kasesi
« : 09 Mayıs 2014, 00:14:18 »

1 adet yumurta
Yarım paket margarin margarin
1 yemek kaşığı yoğurt
Yarım çay bardağı sıvı yağ sıvı yağ
Kekik, tuz, pul biber, çörek otu
2 su bardağı un
Salatası için;

1 kavanoz garnitür
Mayonez
Yoğurt
Oda sıcaklığındaki margarin margarin, yumurta ve sıvı yağ sıvı yağı karıştırılır. Üzerine yoğurt ve diğer malzemeler eklenir. Hamurun kıvamına göre un miktarını ayarlayabilirsiniz. Hamur hazırlandıktan sonra 15 dakika dinlendirmeniz de fayda var.

Dinlendikten sonra merdane yardımıyla açılıp kek kalıbı büyüklüğündeki bir aparatla kesilir. Hafif yağlanan kek kalıplarının tersine yapıştırılır. Hafif bastırarak yaparsanız kalıbın şeklinin çıkmasını sağlarsınız.180 derecelik fırında üzerileri hafif kızarıncaya kadar pişirilir. Ben kalan hamurdan çeşitli şekiller yaptım. Sunum da salataların üzerine koymak için. Siz de o şekil de değerlendirebilirsiniz.

Rus salatasının daha yakışacağını düşündüm ben, siz patates salatası da yapabilirsiniz.
Hazır garnitür yıkanıp süzülür. Mayonez ve yoğurtla karıştırıp kaselerin içini doldurulur. Balık krakerler de üzerine konulur. Misafirlerimiz çok beğendi siz de farklılık yaratmak isterseniz gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Bu şekil de kek kalıbınız yoksa ısıya dayanıklı bardaklarınızın arkasına hamuru koyarak da şekil verebilirsiniz.
Son olarak servise sunmaya yakın, içine salatasını koyup servise sunun. Salata sıvı olduğu için kaselerin çıtırlığını engelleyebilir. Afiyet olsun:)

alıntı..

Her hakkı saklıdır - Forumda yazılan mesajlarla ilgili sorumluluk yazarlarına aittir.
Güzel Tablo

İnternetteki en güzel tablo ve resimleri bulabileceğiniz kaynak - güzel yağlı boya tablo