Güzel Tablo

Hıdrelleze Dilek Duası

Gönderen Konu: Hıdrelleze Dilek Duası  (Okunma sayısı 5121 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kardelen

• Yönetici
  • Puan 25
Hıdrelleze Dilek Duası
« : 06 Mayıs 2014, 03:03:26 »
Hızır Aleyhisselam'ın Ruhaniyetinden İstimdat Hızır Aleyhisselam'ın ruhundan istimdat etmek ve onu yardımına çağırmak için bu dua okunmalıdır. Gerçekten sıkışmış ve kendisine bütün kapılar kapanmış olan bir kişi dua'nın şart ve edeplerine riayet ederek, Hı-zır Aleyhisselam'ı yardımına çağırdığı zaman o gelir ona yetişir.

Edrik Ebel Abbas Enni munhasır Seyyidi Belya-bni Melkanil-Hızır.

Yetiş ey Abbas’ın babası,ben sıkıntıdayım,Efendim Belya ibni Melikânil Hızır

Hıdrelleze Dilek Kağıdına Yazılacak Dua
Edrik ebel abbasi ennii münhasir seyyidi bel yeb nimel Kanil Hızır bu duayı kağıda yazıyoruz
Daha sonra dileklerimizi yaziyoruz besmele çekerek yüksek bir yere ip ile bağlıyoruz balkona asıyoruz dua oldugu icin Gül ağacına bağlamıyoruz iki üçgün asılı kalacak sonra kagidi alıp cüzdanımızda saklıyoruz

Çevrimdışı kardelen

• Yönetici
  • Puan 25
Ynt: Hıdrelleze Dilek Duası
« Yanıtla #1 : 06 Mayıs 2014, 03:06:52 »
Hıdrellezde Yapılacak
Hıdrellezde çogumuz etrafımızdan görüp,duydugumuz bazı uygulamaları dileklerimiizn kabulu,bolluk bereket için yapmışısızdır.aslında uygulamalar farklı olsada istediğimiz tek bir merci var.
Yeni öğrendiğim bu uygulama yapıpta sonuç alanlardan alıntıdır.

5 Mayıs gecesi (yani 6 Mayısa baglayan gece) önceden hazırladıgımız kırmızı 3 adet keseye
birine bozuk para,birine tuz-şeker karışımı,birine de tarhana yada bugday karışımını koyuyoruz. agzını baglayıp bir dala sabah ezanından önce asıyoruz.
sonra Allah rızası için 2 rekat namaz kılarak tez veren dedeyide vesile kılarak Allahtan istediğimiz dileklerimizi söylüyoruz.sonra sabah namazımızı kılıyoruz.
bu uygulamadan sonra ev sahibi olan,iş kısmeti açılanlardan ögrendim inşallah Allah sizlerinkinide kabul eder.

Tezveren Dede İle ilgili bilgi için
buraya tıklayabilirsiniz.
alıntı

Her hakkı saklıdır - Forumda yazılan mesajlarla ilgili sorumluluk yazarlarına aittir.
Güzel Tablo

İnternetteki en güzel tablo ve resimleri bulabileceğiniz kaynak - güzel yağlı boya tablo