Güzel Tablo

Zenginlik ve Rızık için Dua

Gönderen Konu: Zenginlik ve Rızık için Dua  (Okunma sayısı 13864 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kardelen

• Yönetici
  • Puan 25
Zenginlik ve Rızık için Dua
« : 01 Haziran 2014, 22:46:47 »
Dileğinizi belirttikten sonra abdestli olunmalı besmele ile''Ya ilahel alihetir refiy'ı celalüh''Her gün (20) defa okunmasını virid edinen Allah Teala fakirlikten kurtulur zenginleştirir,rızık kapıları açılır..Dünya ahiret sadetine erdirir..(15) defa okundugunda cinlerden ve insanlardan gelecek her türlü tehlikeden korur..arkadaşlar arapça klavyem olmadığı için türkçe ekledim artı inceltme olan yerleri not düşmek istiyorum yanlış okuma olmasın..dua da küçük a larda inceltme işareti var..kaynakpamuk yayıncılık havas ansiklopedisi..
alıntı

Çevrimdışı kardelen

• Yönetici
  • Puan 25
Ynt: Zenginlik ve Rızık için Dua
« Yanıtla #1 : 08 Ekim 2014, 19:21:05 »
Rızk için Faydasını Gördüğüm bir Dua
Cenabı hak zenginliği istediği kullarına verir.bir müslümanın zengin olamıyorum diye üzülmesi doğru değildir. Zengin olupta azmaktansa fakir olup imanlı yaşamak çok daha iyidir.
Tabi bununla beraber hem imanli hemde zengin olup zekatını ve hayrını yapmak daha güzeldir..

Kazancının çoğalması işlerinin iyi gitmesini istiyorsan şunlara dikkat et:

1- Sabah erken kalk ve güneş doğarken uykuda bulunma.

2- Sabah namazını kıldıktan sonra veya kılmadan önce vaakıa süresini oku.

3- İstiğfarı çoğalt ve namazlarını kıl sonrada "Ya rabbi bana bol bol zekat vermeyi nasip et" duasına devam et.

4- Ve Sabah namazı sünneti ile farzı arasında
* 9 defa ayetel kürs-i
*19 defa " Bismillahirrahmanirrahiym Ferdun Hayyun Kayyemun Hakemun Adlun Kuddussun Ve terzuku men teşaau bi gayri hisaab"
*"100 defa Subhanallahi ve bihamdihi subhanallahil aziym ve bihamdihi estagfirullah el azim ve etubu ileyk"

Bunları yerine getiren kişi Allahın izni ile mutlaka zengin olur.......Rabbim kolaylaştıra...

Allaha emanet.
Kaynak: dua kitabı...

Çevrimdışı kardelen

• Yönetici
  • Puan 25
Ynt: Zenginlik ve Rızık için Dua
« Yanıtla #2 : 08 Ekim 2014, 19:22:20 »
Arkadaslar,
Dun gece bir televizyon kanalinda Cuppeli Ahmet Hoca'dan duydum.

سَلَامٌ قَوْلًا مِن رَّبٍّ رَّحِيمٍ
Selâmun kavlen min rabbin rahîm (Yasin 58)

Manasi:
(Onlara) Rahîm olan Rab'den «selâm» sözü vardır. (Elmalili)

ayeti kerimesini 1479 kere tek oturusta hic kesmeden abdestli ve kibleye dogru otururken okursaniz bi iznillah her duaniz kabul olur, hatta daha okumayi bitirmeden o is biter diyor. Sohbetin linkini veriyorum ( son 2 dakikada geciyor konu).
Insallah istifade edersiniz. Bu fakir icin de dua ederseniz mutesekkir olurum. Allah Razi Olsun.

LINK:
http://tvkafe.net/cubbeli-ahmet-hoca...2010-full.html

Ayrica 313 Fatiha ya da 313 Ayet-el Kursi icin de ayni seyleri soyluyor sohbette.

Okuyup da faydasini gorecek olan kardeslerimden dua bekliyorum. Allah cumlemizi dualari kabul olanlardan eylesin. Amin.

alıntı

Her hakkı saklıdır - Forumda yazılan mesajlarla ilgili sorumluluk yazarlarına aittir.
Güzel Tablo

İnternetteki en güzel tablo ve resimleri bulabileceğiniz kaynak - güzel yağlı boya tablo