Güzel Tablo

İletileri Göster - kardelen

İletileri Göster

Mesajlar | * Konular | Eklentiler

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz

Konular - kardelen

Sayfa: 1 2 3 ... 73
1
Sanatçılar / Double Bridge Town by Zhen Zhong Duan eserleri
« : 12 Aralık 2018, 22:06:27 »


2
Sanatçılar / Ernest C. Walbourn eserleri
« : 01 Aralık 2018, 21:40:47 »
3
Hüsnü hat ve Tezhip / Tezhip ve hüsnü hat çalışmam
« : 22 Kasım 2018, 21:10:25 »


4
Galeri / süper Oryantal tablolar 1-
« : 16 Kasım 2018, 20:09:00 »5
Sanatçılar / Ressam Gregory Frank Harris eserleri
« : 22 Temmuz 2018, 22:10:23 »


6
Galeri / süper Oryantal tablolar
« : 05 Haziran 2018, 00:05:05 »


7
Sanatçılar / Henry James Johnstone eserleri
« : 14 Şubat 2018, 23:10:31 »


8
Sanatçılar / Dmitry Levin eserleri
« : 25 Ocak 2018, 22:49:33 »


9
Sanatçılar / İskender milyukov eserleri
« : 19 Ocak 2018, 22:59:52 »


10
Sanatçılar / mork monsted eserleri
« : 15 Ocak 2018, 20:33:03 »


11
Galeri / Hikmet Çetinkaya NEDEN GELİNCİK..?
« : 05 Aralık 2017, 20:23:12 »
NEDEN GELİNCİK..?
Gelincik insan ömrü gibidir. Dünü vardır. Yaşamıştır. Bugünü vardır. Yaşıyordur. Ama yarını belli değildir’ Yarını yoktur.
Her şey bugün, içinde bulunduğumuz “an” dır. Nefes almanın, bir şeyi yiyebilmenin, yürüyebilmenin, görebilmenin, huzurlu bir uykudan sonra heyecanla uyanabilmenin
Keyfini yaşamalıyız. Çünkü bunun yarını yok, yarın böyle olmayabilir. Her şeyin olduğu gibi bazı şeylerinde sonu vardır. Son yediğimiz yemek, son giydiğimiz giysi,
son kez baktığımız insan, kim dersiniz.. Bu sonlar gelmeden, içinde bulunduğumuz yaşamımızdaki sahip olduğumuz zenginliklerin farkına varalım..
Biz her nedense, bir organımızı, sevdiğimiz kişiyi, bir eşyamızı kaybedince onun değerini anlıyoruz. Önemli olan ona sahip iken değerini, kıymetini bilebilmektir..
Gelincik değer bilmektir, kadir kıymet bilmektir. Unutmamaktır, Sevmektir, Hatırlamaktır.
Gelincik yürek saflığı, yürek temizliğidir. Güzel görmektir..
Gelincik yaşadığımız anın kıymetini, değerinialıntı

12

Sanatçı 1875’de İstanbul’un Eyüp Sultan semtinde doğdu. Fabrikatör Osman Bey’in oğludur. Henüz ilk mektepte iken devamlı resim yapması ve resim sanatına olan yeteneği ailesinin dikkatini çekti. Bahriye Mektebinde tahsiline devam ederken yaptığı resimler öğretmenleri tarafından beğenilip takdir edildi ve daima teşvik gördü. Okul müdürü tarafından zamanın Bahriye Nazırı Hüseyin Hüsnü Paşa’nın portresini yapmaya teşvik edildi. Karakalem tekniği ile yapılıp Paşaya takdim edilen portreyi Hüseyin Hüsnü Paşa çok beğendi.

Daha sonra Sultan Abdülhamid II’nin karakalem portresini yaptı ve Sultan’a takdim etti. Bunun üzerine Sultan Abdülhamit II tarafından özel bir irade çıkarılarak izinli askeri öğrenci statüsünde Sanay-i Nefise Mektebinde (Güzel Sanatlar Akademisi) resim tahsiline başladı. İnce ve zarif zekasını kuvvetli çizgisiyle birleştirip mizahi buluşlarıyla bu alandaki yeteneğini de ispatladı.

Halit Naci halk mizahının önemli ustalarından biri idi. İlk karikatürü Karagöz’ün 83. sayısında yayınlamıştı. (1909) Uzun yıllar boyunca İstanbul’un hemen her skorunu onun fırçasından geçmişti. kadar ki Karagöz den başka Coşkun Kalender, Yeni Geveze, Arzuhal, Hayal-i Cedit, Falaka, Köylü, gibi mizah gazete ve dergilerinde karikatürleri yayınlandı. Tasvirci karikatürün önemli ustalarından biriydi.

Karikatürleri arka plandaki İstanbul görüntüleriyle bugün için belgesel değer taşırlar. Eserleri İstanbul Topkapı Sarayı Müzesinde İstanbul Şehir Müzesinde Özel müze ve karma kuruluşlarda yurt içi ve yurt dışında özel koleksiyonla bulunmaktadır. Yoğun çalışmaları arasında gitar çalarak yorgunluğunu giderirdi. Yine öyle bir dinlenme esnasında gitar çalarken geçirdiği kalp krizi sonucu 53 yaşında İstanbul’da vefat etti.

13
Sanatçılar / 16 Türk Ressam ve Tabloları
« : 18 Kasım 2017, 22:24:10 »


Fenerli Sokak, Üsküdar

Ressam Hoca Ali Rıza Bey, ömrünü İstanbul’un pek çok semtinin 19. yüzyıldaki muhteşem görünümlerini bizlere gösterebilmek adına resmederek, bir nevi kayıt altına almıştır. Resimlerinde doğup büyüdüğü Üsküdar, İstanbul ve İstanbul’un farklı semtlerinin sessiz köşelerini, kıyı kahvelerini, deniz kıyılarını ve güneşli kayalıklarını tercih eden Hoca Ali Rıza’nın suluboyaları ve guajları, yüz yıl öncesinin İstanbul’unu insanları ve mimarisi ile günümüze ulaştıran en önemli görsel bellek kaynaklarımızdan sayılıyor. “Yegane amacım, İstanbul’un doğal ve tarihi güzelliklerini resmetmek ve böylece onlara birer belge niteliği kazandırarak onları resimler vasıtası ile ölümsüzleştirmektir.”


İstanbul, 1918

Asker ressamlarımızdan Ahmet Ziya 1937 yılında İstanbul Resim ve Heykel Müzesi açılıncaya ve Atatürk’ün emriyle her ressam oraya birer ikişer eser bağışı yapıncaya kadar keşfedilmeyen bir sanatçı olarak kaldı. Resimde perspektif kurallarına uyulmasını isteyen Ahmet Ziya Akbulut, kendi kuşağının ressamları gibi natürmort ve manzara resimlerinden çok tarihsel yapıları öne çıkaran resimlere yöneldi. Çünkü derinlik kavramını, bu tür resimlerde daha belirgin çizgi­lerle yansıtabiliyordu. Bu nedenle çoğunlukla, camileri belgeleyici bir görüşle tuvale aktardı.Sultanahmet’e Bakış, 1963

Empresyonist akımın Türkiye’deki takipçilerinden olan Hikmet Onat, İstanbul ve Boğaziçi ressamı olarak tanınır. O, sulara, kıyılarla öpüşen denizin maviliklerine hayran bir empresyonistti. Pek az portre yaptı. Tabiatın çekiciliğini ve tutkusunu onun denizli manzaralarında görmek mümkündür. Hep denizli, boğazlı, cami minareleri silüetli olan İstanbul’un görkemli manzaraları onun tuvale geçirdiği şaheserlerdir. İstanbul’un sevgi dolu görünümlerini gelecek kuşaklara yansıtan yegane eserlerdir.

14


Apple'ın 10'uncu kuruluş yılı anısına piyasaya sürdüğü yeni modeli iPhone X hakkında ilk izlenim iyi değil. Kullanıcılar, iPhone X'in soğuk havada düzgün çalışmadığından şikayet etti. Apple'ın şimdiye kadar piyasaya sürdüğü en pahalı iPhone modeli olan iPhone X hakkında ilk şikayetler gelmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde Reddit'te iPhone X'le ilgili bir problemden bahsedildi. Darus214 nickli kullanıcı açtığı konuda, iPhone X'in ekranının soğuk havada düzgün çalışmadığını belirtti. Şikayetçi kullanıcı, dışarı çıktığında iPhone X'in soğuk havada tam olarak tepki vermediğini, web sitelerinde gezinmeyi denediğini ama başaramadığını yazdı. Konu altında aynı problemi dile getiren başka tüketiciler de oldu. https://www.a24.com.tr/iphone-x-soguk-havada-yolda-birakti-haberi-40109827h.html?h=52
SOĞUK HAVADA DÜZGÜN ÇALIŞMIYOR Apple ise bu sorunla ilgili olarak hızlı bir dönüş yaptı. Bir Apple sözcüsü yaptığı açıklamada, "iPhone X'in dokunmatiğindeki geçici olan tepkisizliğini biliyoruz. Ekran birkaç saniye sonra duyarlı hale geliyor, bu konu gelecek yazılım güncellemesi içinde ele alındı" dedi. Yani Apple, yeni bir yazılım güncellemesiyle ilgili sorunun önüne geçecek. Apple'ın destek sayfasında yazanlara bakarsak, şirket hava değişimlerinde iOS cihazların ekranında problemler olabileceği de belirtiliyor.  https://www.a24.com.tr/iphone-x-soguk-havada-yolda-birakti-haberi-40109827h.html?h=52

15
Galeri / sokak tabloları
« : 11 Kasım 2017, 23:50:43 »


Sayfa: 1 2 3 ... 73
Her hakkı saklıdır - Forumda yazılan mesajlarla ilgili sorumluluk yazarlarına aittir.
Güzel Tablo

İnternetteki en güzel tablo ve resimleri bulabileceğiniz kaynak - güzel yağlı boya tablo